top of page

Akik Taşı Bileklik
Doğal güzelliği ile daha çok ön plana çıkan akik taşı aynı zamanda sağlamış olduğu faydalarla da ilgi çekmektedir. Günümüzde daha çok bileklik şeklinde kullanılır ve cilde temas etmesi doğrultusunda doğal özelliklerini ortaya çıkarır.

 

Böylece hem şık ve zarif bir görüntü altında kullanılır hem de sağlıklı yanlarından faydalanma imkanı elde edilir. Tarihi antik döneme kadar uzanan bu güzel taş, her yaş aralığına uygun şekilde kullanım olanağı tanımaktadır. Doğal güzelliğinin yanı sıra özellikle sağlamış olduğu enerjisi ile dikkat çeken ve tercih edilen bir taş türüdür. 

Akik Taşı Neyi Temsil Eder?

 

Akik taşı daha çok doğal güzelliği ve aynı zamanda dayanıklılığı temsil etmesi üzerinden öne çıkmaktadır. Aynı zamanda günümüzde en popüler taş türleri içerisinde yer aldığını söylemek mümkündür. Özel olarak bileklik şeklinde ele alınır ve hoş görüntüsü ile her yerde kullanılabilir.

 

Genel ifadeyle güç ve cesaretin sembolü olarak öne çıkan akik taşı, geçmişten günümüze birçok farklı kültürde kullanılmış popüler bir doğal taştır. Özellikle de taşımış olduğu enerjisini insana aktararak önemli bir direnç ve dayanıklılık oluşturur. Daha çok güç ve cesaretin sembolü olarak bileklik şeklinde kullanılan önemli bir doğal taş türüdür.

 

Akik Taşının Faydaları Nelerdir?

 

Sağlamış olduğu faydalar ile özellikle akik taşı büyük önem taşımaktadır. Bu sebepten dolayı cilde temas ederek hem belli şeklinde hem de cepte taşıyarak da kullanılabilir.

 

 - Yüksek oranda enerjiye sahiptir ve enerji verir.

 - Düşünceleri netleştirir.

 - Odaklanmayı sağlar.

 - Stresin önemli oranda vücudun atılmasına imkan tanır.

 - Bağışıklık sistemini güçlendirir.

 - İletişimi arttırır.

 - Özgüveni güçlendirir.

 - Eşsiz ve şık bir görünüm sunar.

 

Bu şekilde yukarıda vermiş olduğu faydaları ile birlikte özellikle bileklik şeklinde akik taşını kullanmak mümkündür. 

Akik Taşının Ne Tür Özellikleri Vardır?

 

Birçok farklı amaç altında kullanılan akik taşının değişik özellikleri olduğunu söylemek mümkün. Özellikle de taşımış olduğu enerji doğrultusunda nazara ve olumsuz durumlara karşı direnç göstermektedir. Aynı zamanda zihinsel ve mantıksal olarak daha akıllıca düşünmeye, odaklanmaya olanak verir. Diğer yandan oldukça şık ve zarif bir görüntüsü eşliğinde farklı kıyafetlerle kombin yaratmak suretiyle hoş biçimde kullanılabilir.

 

Akik Taşı Hangi Hastalıklara Karşı Kullanılır?

 

Birçok farklı hastalık üzerinden akik taşı kullanılmaktadır. Özellikle cilt hastalıklarına karşı iyi geldiği ifade edilir. Kan akışını düzenler ve ayrıca hamile kadınlarda hormon dengesini sağlar. Kemik ve dişleri güçlendirdiğine dair bilgiler bulunuyor. Bu konuda birbirinden kaliteli tasarım altında özel şekilde hazırlanmış akik taşının bileklik çeşitlerini kategori üzerinden elde edebilirsiniz.

コメント


bottom of page