top of page

Amazonit Taşı Bilekli̇k
Estetik bir görüntüye sahip olan amazonit taşı aynı zamanda sunmuş olduğu sağlıklı yapısı doğrultusunda değerlendirilen bir doğal taştır. Görüntüsü itibariyle estetik bir duruş sergilemesinin yanı sıra huzuru ve sakinliği getiren bir doğal taş olarak öne çıkar.

 

Hem mental açıdan hem de fiziksel olarak sunmuş olduğu faydalardan yararlanmak için, cilde temas etmesi gerekmektedir. Antik dönemden günümüze kadar farklı amaçlar altında kullanılmış olan bu doğal taş, farklı özellikleri ve faydaları doğrultusunda öne çıkmaktadır.

 

Amazonit Taşı Neyi Temsil Eder?

 

Temsil ettiği yapıları ele alındığında amazonit taşı günümüzde büyük bir öneme sahiptir. Bu kapsamda barışı ve sevgiyi temsil etmesi doğrultusunda öne çıktığını söylemek mümkündür. Bu da doğal olarak sakinlik, huzur ve mutluluğu yanında getirir.

 

Özellikle de neolitik çağdan bu yana öne çıkan ve kullanılan bu özel taşlar, huzur ve mutluluğu temsil etmesi doğrultusunda günümüze kadar ulaşmıştır. Bu sebepten dolayı pek çok kişi bileklik şeklinde başta olmak üzere farklı biçimlerde bu amaç altında değerlendirilir. 

Amazonit Taşı Özellikleri Nelerdir?

 

Bir kristal taş olması ile beraber amazonit taşı aynı zamanda mor renge sahiptir. Meditasyon ve kişisel gelişim ile birlikte ayrıca enerji düzenleme konusunda yaygın kullanıldığını söylemek mümkün. Yapı bakımından oldukça güçlü ve dayanıklı bir etkiye sahiptir.

 

O yüzden rahatlıkla birçok farklı yerde kullanılabilir ve darbelere karşı dayanıklıdır. Görsel olarak da bileklik şeklinde parlak mor rengi üzerine oldukça hoş ve şık bir görüntü sağlar. Aynı zamanda en parlak doğal taşlar içerisinde yer almaktadır.

 

Amazonit Taşı Faydaları Nelerdir?

 

Üzerinde taşımış olduğu faydalar ile beraber amazonit taşı mutlaka kullanılması gereken doğal taşlar içerisinde bulunuyor.

 

 - Enerji düzenlemesinde önemlidir.

 - Stresi azaltmaya yardımcıdır.

 - Dikkati ve konsantrasyonu arttır.

 - Duygusal dengeyi sağlamada güçlüdür.

 - Huzur ve rahatlık verir.

 - Negatif enerjiden arınma olanağı tanır.

 - Sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

 

Bu ve benzeri faydaları ile birlikte hem mental hem de fiziksel açıdan kullanılması gereken önemli doğal taşlar arasında öne çıkar.

 

Amazonit Taşı Ne Şekilde Kullanılır?

 

Birçok biçimde kullanılması ile beraber amazonit taşını değerlendirmek mümkün. Bu konuda özellikle hem şık ve hoş bir görüntü sağlaması hem de faydalarından yararlanmak amaçlı bileklik biçiminde değerlendirilir. Böylece devamlı olarak cilde temas etmesi doğrultusunda yararları devamlı etki sağlar.

 

Bu konuda en şık tasarım altında hazırlanmış özel bileklik modellerine ulaşmak için kategori üzerinden bağlantı kurabilirsiniz. Birbirinden farklı bileklik çeşitleri ile birlikte her yerde değerlendirmeniz mümkün.

Comments


bottom of page