top of page

Ametist Taşı Bileklik


Doğal taşların özellikle vücut üzerinde önemli etkileri bulunur. Bu etkiler çoğu zaman olumlu şekilde öne çıkar ve her taşın özellikleri değişkenlik gösterir. Genelde bir takı olarak ya da farklı bir biçimde kullanım imkanı verirler.

 

Bu taşların etki gösterebilmesi adına ise öncelikle vücuda dokunması gerekmektedir. Özellikle bunlar içerisinde ametist taşı büyük öneme sahiptir. Özel tasarım altında ele alınan ve bileklik şeklinde kullanılan bu taş, doğal hali üzerinden sağlamış olduğu özellik ile önemli bir yer taşır.

 

Ametist Taşı Neyi İfade Eder?

 

Bu taşın temsil ettiği unsur dinginlik ve sakinliktir. Mor kuvars olarak da bilinen bu taş kişiye sakinlik ve dinginlik kazandırarak stresin uzaklaşmasına olanak verir. Görsel açıdan taşımış olduğu şıklık doğrultusunda özellikle dekoratif ve aksesuar olarak yaygın biçimde kullanıldığını söylemek mümkün. Bu konuda özellikle bileklik şeklinde daha çok tercih edilen bir doğal taştır.

 

Tarihi Antik Yunan dönemine kadar uzanan bu taşın keşfiyle beraber, geçmişten günümüze birçok değişik biçimde kullanılmıştır. Bu kullanım doğrultusunda sağlığı ön plana çıkarmak suretiyle dinginlik ve sakinlik kazanmak amaçlı önemli bir yer taşır. Aynı zamanda bileklik olarak oldukça şık ve zarif bir görüntüsü altında tercih olanı verir. 

Ametist Taşının Özellikleri Nelerdir?

 

 Taşımış olduğu özellikler ile birlikte ametist taşı büyük bir öneme sahiptir. Sağlık açısından düzenli ve dengeli şekilde kullanıldığında vücuda katığı faydalar oldukça önemlidir.

 

 - Öncelikle sakinlik ve dinginlik getirir

 - Vücudun stresten uzaklaşmasına imkan tanır.

 - Daha akıllıca kararlar verme olanağı sunar.

 - Enerji verir.

 - Negatif etkinin ortadan kalkmasına imkan tanır.

 - Stres ve sinirden arınmak için önemli yer taşır.

 

Özellikle içerisindeki tüm kristal parçalar kapsamında enerji barındırdığı için faydalarını önemli oranda ve yüksek yapıda çıkarma yeteneğine sahiptir. 

Ametist Taşı Nerelerde Kullanılır?

 

Genelde bileklik şeklinde kullanım imkanı veren ametist taşı, birçok farklı amaç altında değerlendirilmektedir. Kullanım alanları içerisinde meditasyon ve yoga gibi seçenekler ön plana çıkar. Aynı zamanda kişisel gelişim uygulamaları ele alınırken yine cilde temas etmesi doğrultusunda kullanılabilir. Önce stresten uzak dingin ve sakin bir çalışma gerçekleştirilmektedir. 

Tasarımları İle Ametist Taşı Bileklik

 

Özel ışık tasarımı eşliğinde ve kuvars üzerinden mor rengi ile ametist taşı oldukça fazla ilgi çekmektedir. Sunmuş olduğu ayrıcalıklar, faydalar ve özelliklerin yanı sıra aynı zamanda hoş bir görüntü sunar. Bu konuda özel tasarım hafıza hazırlanmış kaliteli ametist taşı bileklik modelleri tercih etmek için site üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.

bottom of page