top of page

Bitkisel Masaj Yağının Faydaları Nelerdir?

Günlük hayat içerisinde özellikle iş hayatında kişilerin yaşadığı rutin stres ve yorgunluktan uzaklaşmak insan sağlığı açısından çok önemlidir. Rahatlama adına yapılan birçok yöntem içerisinden en yaygın olanı vücuda sürülen yağlardır.

Bitkisel Masaj Yağı


Bitkisel Masaj Yağı Nedir?

Günlük yorgunluktan arınmak adına masaj yöntemleri son dönemde sıklıkla kullanılmaktadır. Çeşitli teknikler kullanılmasıyla birlikte en fazla tercih edilen bitkisel ve doğal yağlar ile birlikte yapılan masaj hareketleridir. Bitkisel yağlar özünde genellikle badem yağı bulunmaktadır. Badem yağı cildi oldukça besleyen ve hafiflik hissettiren özelliği bulunmaktadır.Bitkisel Masaj Yağı Özellikleri Nelerdir?

Yağlar vücudun nem oranını yükseltir özellikle kuru ciltler bu anlamda nemlenmesi ve sıvı kaybının önüne geçmektedir. Bol sıvı tüketilmesi de başlıca dikkat edilmesi nokta olarak kabul edilmektedir. Masaj vücudun dinlenmesini ve yorgunluğun giderilmesi açısından bitkisel yağlar oldukça önemlidir.

Bitkisel yağlar ile yapılan masaj aynı zamanda kişiye pozitif enerji yüklemekte aynı zamanda ruhsal dinginliğe sebep olmaktadır.


Bitkisel Masaj Yağının Faydaları Nelerdir?

Masaj farklı yöntem ve teknikler ile vücudun kasılan bölgelerini açmaya ve hareket özgürlüğünü sağlaması açısından çok faydalıdır. Vücudun başta boyun bölgesi olmak üzere sırt kaslarının açılması için bitkisel yağlardan yararlanılması konusunda uzman fizyoterapistler tarafından tavsiye edilmektedir.

Bitkisel yağlar, özellikle çiçek özleri veya odunsu bitkilerden elde edilen saf ve doğal olması insan vücudunda herhangi kimyasal madde içermemesi sebebiyle tercih edilmelidir.


Bitkisel Masaj Yağları Nasıl Kullanılmalıdır?

Bitkilerin kökleri veya çiçeklerinden elde edilen çeşitli güzel kokular içerisinde yer alan bitkisel yağlar vücudun rahatlamasına ve derinin nefes almasına sebep olmaktadır. Bu anlamda doğru ve güvenilir marka www.madammmerry.com adresinden ulaşmak söz konusu olmaktadır.

Bitkisel masaj yağları kullanılırken cilde uygun ve Avrupa kalite standartlarına uygun olmasına dikkat edilmelidir. Bazı bitkisel yağlar tek başına kullanılması uygun olurken farklı yağlar kendi içerisinde hazır karışım olarak da tercih edilmesi söz konusu olabilmektedir. Bitkisel masaj yağları masaja başlamadan önce vücudun temiz olmasına dikkat edilmelidir. Bitkisel yağlar vücudun masaj yapılacak bölgesine yeteri kadar sürülür ve ardından masajın tekniğine göre vücuda yayılması sağlanmalıdır. Ardından masaj sürecine başlanır. Masaj süresi ortalama 30-40 dk arasında olmalıdır. Buna göre masaj sonlandıktan sonra ılık bir duş alınması ve mutlaka vücudun dinlenmesine izin verilmesi oldukça önemli bir noktadır.

Bitkisel yağlar ile yapılan masaj sonucunda vücudun daha rahat ve stresten arınmış olacağını fark etmek zor olmayacaktır. Belirli periyotlarda bitkisel yağlar ile masaj yapmak bedensel ve ruhsal hafifliğe neden olacaktır.

Commentaires


bottom of page