top of page

Hava Civa Otu Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Çok fazla kişinin habersiz olarak kullandığı hava civa otu Türkiye’de yetiştirilen oldukça önemli ve faydalı bir bitki olarak bilinmektedir. Bitki Süphan dağı çevrelerine yetiştiriliyor. Hatta hava civa otu kremi bulunmaktadır. Hava cıva otu kremi başta cilt rahatsızlıkları olmak üzere pek çok şeye iyi gelmektedir.


Hava civa otu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde yetişir. Eski çağlarda bu bitki içeceklere renk vermesi için kullanılan bir bitkidir. Bu bitki sayesinde yapılan krem pek çok sağlık sorununa iyi gelmektedir. Hava cıva otu kremi yanık tedavisi için kullanıldığı zaman hem hızlı bir şekilde iyileştirir hem hiçbir iz bırakmaz.


Hava Civa Otu Kremi

Hava Cıva Otu Kremi Nedir? Ne İşe Yarar?

Hava cıva otu kreminin çok fazla kullanım amacı vardır. Ancak daha çok yara gibi sorunlar için kullanılır. Hava cıva otu kremi yaranın her türlüsüne oldukça iyi gelmektedir. Hava cıva otu kreminin iyi geldiği yaralar şu şekilde sıralanmaktadır;

· Diyabet sonucu ortaya çıkan ayak yaraları

· İç yaralar

· Yatak yaraları

gibi çok fazla yara çeşidini hızlı bir şekilde iyileştirir. Hatta hava civa otu kremi yanık tedavisinde de sıklıkla kullanılır. Hava cıva otu kremi en derin yanık tedavisinde oldukça iyi sonuçları ortaya çıkarmaktadır.


Cildinizde egzama gibi sağlık sorunları varsa hava cıva otu kremi kullanabilirsiniz. Hava cıva otunun hem kendi hem kremi yara ve enfeksiyonlar ile savaşmada oldukça etkilidir. Eğer enfeksiyon kapan bir açık yaraya sahipseniz hava cıva otu kremi sürüp yarada bulunan enfeksiyonu hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.Hava Civa Otu Nedir?

Hava cıva otu kökünden elde edilen renk ile çok fazla yerde renklendirici olarak kullanılmaktadır. Pek çok sektörde kullanılan hava cıva otu tekstil, kozmetik, ahşap gibi yerlerde hava cıva otu kullanılmaktadır. Çerkezler hava cıva otunu sıklıkla kullanır. Çerkezler bu otu genellikle aşure için kullanırlar.


Hava cıva otu öksürük içinde birebirdir. Balgam sökücü bir özelliği bulunur. Bunun sonucunda da akciğerleri oldukça iyi bir şekilde temizlemiş olur. Bağışıklık arttırıcı bir faydası da bulunur. Hava cıva otu vücuda güç verir ve vücutta ortaya çıkan ağrıları hızlı bir şekilde kesmeye yardımcı olur.


Hava Civa Otu Nasıl Kullanılır?

Hava cıva otu iki farklı şekilde kullanılır. İlk başta bu bitkiyi çay olarak kullanabilirsiniz. Sonrasında ise hava cıva otunu yanık başta olmak üzere çok fazla sağlık problemine iyi gelen krem olarak kullanabilirsiniz.


Hava cıva otu kremi yara, yanık ve kesiklere oldukça iyi gelmektedir. Çay ise üst solunum yolları enfeksiyonu tedavisi için kullanılır. Hava cıva çayı otunu yapmak için kaynar su içine bir tatlı kaşığı hava cıva otu bitkisi koymak gerekir.


Ardından 5 dakika bu çay demlenmeye alınmalıdır. Demlendiği zaman tatlanması için içine biraz bal konularak günde bir defa içilmelidir. Bu çay ile birlikte üst solunum yolu enfeksiyonu hastalıkları hızlı bir şekilde iyileşmeye başlayacaktır.


Hava Cıva Kremi Nasıl Kullanılır?

Hava cıva kremi nemi hızlı bir şekilde emer ve kuruluğu hızlı bir şekilde ortadan kaldırır. Hava cıva kremini kullanmadan önce temiz bir cilde sahip olmak gerekir. Temiz bir cilde masaj yaparak uygulamak gerekir.


Hava cıva kremini saklarken güneş görmeyen bir yerde saklamak gerekir. Serin ve kuru bir ortamda bu kremi saklamak gerekmektedir.


Görmüş olduğunuz gibi hava cıva kremi hakkında yer alan detaylı bilgiler bu şekilde sıralanmaktadır. Hava cıva otu ve hava cıva otu kremi pek çok sağlık sorunu için kullanılır. Çünkü hızlı bir sonuç alınır.

Komentarze


bottom of page