top of page

Kehribar Taşı Bileklik
Kehribar taşı sağlık açısından en faydalı olan taşlardan biridir. Özellikle aksesuar ve süs eşyaları üzerinde kullanımı bulunan bu kehribar taşı bileklikleri açık sarı ile kızıl renkleri arasındadır. Çam ağacı türleri içerisinde oluşan fosillerden meydana gelen kehribar taşı özellikleri de oldukça geniştir.

Saydam özelliği olan bu taş pozitif enerji yaymakla görevlidir. Aynı zamanda hem ruhsal hem de fiziki olarak kişilerin kendilerini iyi hissetmesi sağlanır. Tamamen doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan bu kehribar taşı sabit bir taş olarak içerisinde hiçbir kimyasal ürün barındırmamaktadır.

Kehribar taşından üretilen bileklik çeşitleri sitemiz içerisinde yer almaktadır. Estetik görünüm sunan bu bileklikler aynı zamanda ruhsal dengeyi bulmaya da yardımcı olur. Üstelik bu taş ile tasarlanan aksesuarlar şık bir görünüm sunmaktadır. Çevreye yaydığı çam kokusu ile nefes açmada birebir fayda sağlar.

Yeni doğan bebeklerde diş kaşınmasını ve ağrısını giderir. Aynı şekilde antibiyotik işlevi olan taşlardan birdir. Kehribar taşının sertlik derecesi ise yüzde 2 olarak bilinir. Narin bir yapıya sahip olan bu taş ile üretilen bileklikler de hem hassas hem de özel ürünler arasına girmektedir.Kehribar Taşı Özellikleri Nelerdir?

Sağlık açısından en faydalı ve yüksek enerji veren taşlardan biridir. Bu nedenle hassas yapıda olan taşlar arasında yer alır. İçerisinde oksijen ve hidrojen molekülleri bulunmaktadır. Hem ruhsal hem de fiziksel bir şifa kaynağıdır. Başka bir deyişle yüzde 10 oranı ile tuz ihtivası etmektedir.

Kimyasal değil tamamen doğal yapıda üretilen ürünler arasında yer alır. Taş içerisinde karbon ve süksinik asitte bulunmaktadır. Son derece faydalı olan bu taş şifalı taşlar arasına girmektedir. Özellikle kişinin fiziksel aktivitelerinde enerji veren özellikleri ön plana çıkmaktadır.

Kehribar Taşı Faydaları Nelerdir?

Kehribar taşının faydalarından biri fiziksel aktivitelerin ağrısız bir şekilde yapılmasıdır. Özellikle kendisini yorgun ve halsiz hisseden kişilere fiziksel bir enerji vermektedir. İçeriği tamamen doğal ürünlerden oluşmaktadır. Elektriksel özelliği sayesinde etrafına faydalı ve pozitif enerji yaymaya başlar.

Çam kokusu ile nefes darlığını önlemektedir. Farklı renk seçenekleri olan bu taş ile üretilen bileklikler de son zamanların en beğenilen aksesuar ürünlerinden biridir. Üstelik tüm kehribar ürünlerinde ağrı giderici özellikler bulunmaktadır. Kişiyi fiziksel yorgunluktan kurtarmaktadır.

Kehribar Taşı Kullanım Alanları Nelerdir?

Kehribar taşı kullanım alanları ilk olarak süs eşyaları ve aksesuarlar olarak bilinmektedir. Sitemiz içerisinde yer alan kehribar taşı bileklik modelleri de son derece estetik bir görünüm sunarak hazırlanmaktadır.


Comentarios


bottom of page