top of page

Yüz Kesesi Ne İşe Yarar? Cilde Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı bir cilt herkesin hayalidir. Bunun için doğru ürün kullanımı şarttır. Son dönemlerde özellikle ön plana çıkan yüz kesesi cilt için oldukça faydalıdır. Kişinin ciltteki ölü deriyi temizler, arındırır ve duru bir cilde kavuşmasını sağlar. Temiz bir cilt demek genç bir cilt demektir.

Yüz Kesesi

Yüz Kesesinin Faydaları

Yüz temizliği çok önemlidir. Gün içerisinde dış faktörlerden dolayı cilt kire ve toza maruz kalmaktadır. Gözle görülmeyen bu sorunlar cildin daha çabuk yaşlanmasına neden olmaktadır. Sağlıklı ve temiz bir cilt için yüz kesesi düzenli olarak kullanılmalıdır. Yüzdeki kan akışı hızlanacak, dolaşım artacaktır. Cildin daha temiz, daha genç görünecektir. Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt için kese işlemi düzenli aralıklarla yapılmalıdır.Yüz Kesesi Nasıl Uygulanır?

Gözeneklerin açılması ve cilt arınması için yüz kesesi tıpkı beden kesesi gibi mutlaka uygulanmalı. Mümkünse ortalama 15 dakika sıcak bir su ile cilt yıkanmalı ve sabunlanmalıdır. Daha sonra cilt güzelce durulanmalı. Daha sonra ipek olan yüz kesesini ele geçirdikten sonra masaj yapılmalı. Hareketler nazikçe olmalı. Çok fazla bastırmak ve sert hareketlerde bulunmak cilde zarar verebilir.


Hücreleri yenileme gibi etkisini fark etmek ise kısa süre alacaktır. Önemli olan bu işlemi düzenli olarak uygulamaktır. Yüz kesesi yaklaşık 10-15 gün arayla yapılmalıdır. Yüz kesesi ıslak olmalı. Özellikle ipek yüz kesesi kuru olduğunda sert olmaktadır. Bu yüzden mutlaka ıslatılmalı. Cildi yenileme, sıkılaştırma etkisi ile birçok bayanın tercihi olmaktadır.


Yüz Kesesi Ne İşe Yarar?

İpek kese yüz için kullanıldığında özellikle kırışıklara iyi gelecektir. Soluk rengi önler, cildin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Dairesel ve nazik hareketlerle uygulanan bu yüz kesesi son derece kullanışlıdır. Belli aralıklarla uygulandığında kırışıkları önler, cildin daha ferah ve canlı görünmesini de sağlar.


Yüz kesesinin pek çok avantajı ve faydası var. Bitme gibi bir durumu olmayan, cildi sağlıklı kılan yüz kesesini 10-15 günde bir uygulamak gerekmektedir. Yüzdeki yağı, tozu ve makyaj kalıntılarını çıkartmaktadır.


Neden Yüz Kesesi Kullanılmalı?

Sağlıklı, sıkı ve genç bir cilt her zaman bayanların hayalidir. Bunun için sadece ipek yüz kesesi yeterlidir. Kırışıkları önleyen, cildi yenileyen ve canlı tutan bu yüz kesesinin birçok faydası vardır. Özellikle yüz için kesenin kullanımı çok kolaydır.


Yüz bol sabunla ve sıcak su ile yıkanır ve durulanır. Akabinde kese ile nazik bir şekilde hareketler yapılır. Dairesel hareketler bunun için uygundur. Yavaşça yapılan bu dairesel hareketler kan dolaşımını arttıracaktır.


Cilt yapısı her kişinin farklıdır. Ancak her cilt iyi bakım ister. Sadece krem kullanmak yetmez. Çünkü gün içerisinde gözle görünmeyen pek çok kire ve toza cilt maruz kalmaktadır. Bu kir ve toz ciltte birikir. Standart yüz temizleyicileri sadece yüzeysel etkiye sahiptir.


Oysa derinlemesine bir yüz temizliği yapmak daha önemlidir. Yüz kesesi bu olanağı kolay bir şekilde sunmaktadır. İpekten yapılan yüz kesesi son dönemlerde oldukça popülerdir. Vermiş olduğu avantajlar ise sayısız. Cildin daha canlı, ferah ve genç görünmesi için iyi bir temizlik şart.


Gözenekleri sıkılaştıran, cilt yapısını yenileyen ve kan dolaşımını arttıran yüz kesesi yeni kırışıkların oluşmasını da engellemektedir. Böylece daha genç bir cilde sahip olmak da mümkün olacaktır. Sadece toz ve kir değil, yapılan makyaj kalıntıları da ciltte uzun süre kalmaktadır. Yüzeysel yapılan cilt temizliği yeterli gelmeyecektir. Kolay kullanımı ile ön plana çıkan yüz keseleri doğal ipekten yapılmaktadır. Bu sayede doğal bir cilt temizlik yapmak mümkün olmaktır.

Comments


bottom of page