top of page

Teslimat Koşulları

TESLİMAT KOŞULLARI

1. MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ MÜŞTERİ ile arasında Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin (“Sözleşme”) oluştuğu tarihten itibaren en fazla 30 (otuz) gün içerisinde Sözleşme konusu ürünü sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile MÜŞTERİ'nın sipariş sırasında bildirdiği adreste MÜŞTERİ’ya veya adresteki kişiye/kuruluşa elden teslim eder.

2.Sözleşme konusu ürünün teslimatı MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ’un anlaşmalı olduğu kargo firması gönderi alanıyla sınırlıdır. MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ sorumluluğu anlaşmalı olduğu kargo firmasının gönderi alanının bitiminde sona erer. 

 

3.Sözleşme konusu ürün, mücbir sebepler, hava muhalefeti, deprem, sel, yangın, salgın

hastalık v.b. gibi olağanüstü durumlar nedeni ile 30 (otuz) günlük yasal süre içinde teslim edilemez ise, MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ bu durumu MÜŞTERİ’ye bildirir. Bu durumda MÜŞTERİ siparişi iptal edebilir, varsa benzer bir ürün ile değiştirilmesini isteyebilir veya teslimatın gecikmesine neden olan durum ortadan kalkana kadar bekleyebilir. MÜŞTERİ’nın siparişi iptal etmesi halinde, ödemeye ilişkin (varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeler) iade bildirim tarihinden itibaren en geç 14 (ondört) gün içinde gerçekleştirilir (Sözleşme feshine ilişkin akdi hükümler uygulanır).

 

4.Teslimat adresi olarak bildirilen adreste yapılan ürün teslimatında MÜŞTERİ’nin adresinde bulunmaması ve adresteki kişilerin teslimatı kabul etmemesi durumunda, MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKET, Sözleşme’den doğan edimini ifa etmiş kabul edilir. Teslimat adresinde, ürünü teslim alacak kimsenin olmaması durumunda kargo firması ile irtibata geçilerek siparişin sevkiyatını takip ve düzenlemek MÜŞTERİ’nin sorumluluğundadır.

 

İADE KOŞULLARI

Süresinde cayma hakkı kullanılan ürünün iade işlemlerinin tamamlanabilmesi için aşağıdaki koşulların karşılanması gerekmektedir.

1.Cayma hakkının kullanılması halinde, MÜŞTERİ cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 10 (on) gün içerisinde ürünü MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKET’ine sevk irsaliyesinin bir nüshası ile birlikte iade sebebini ve talebini açıkça beyan ederek gönderir. MÜŞTERİ'ye veya MÜŞTERİ’nin gösterdiği teslimat adresindeki kişiye/kuruluşa teslim edilen ürünün  MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKET’ine gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneğinin yahut kargo takip numarası bilgisinin ve ayrıca fatura aslı ürün ile birlikte gönderilmiş ise fatura aslının da  MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKET’inegönderilmesi/bildirilmesi zorunludur.

 

2.Ürün kurumsal olarak satın alınmış ise, ürün gönderimi iade faturası düzenlenerek yapılmalıdır.

 

3.Ürünle birlikte alınan hediye ya da kampanyalı ürün varsa, ilgili ürünler de iade olarak gönderilmelidir. Bununla birlikte (kusurlu ürün hariç) iade talebine konu olan ürünün iade alınması sonrasında, ilgili siparişin dahil olduğu bir kampanya varsa, iade sonrasında kampanya koşullarındaki herhangi bir koşul karşılanamayacak olmamalıdır. Örneğin belli bir miktarda alışveriş yapıldığında verilen hediye çeklerinin bedeli, iadeden sonra bu hediye çekine hak kazanmaya yetecek derecede ürün tüketicide kalmamış ise ücret iadesi bedelinden düşülür.

 

4.Ürün, kargo firmasına teslim edilmeden önce, MÜŞTERİ tarafından hasar görmeyecek şekilde paketlenmelidir.

 

5.Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün anlaşmalı kargo firması (Yurtiçi Kargo) aracılığı ile  MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKET’ine geri gönderilmesi halinde kargo bedeli  MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİtarafından karşılanır, aksi halde kargo bedeli MÜŞTERİ’ye aittir.

 

6.İade edilmek istenen ürün  MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKET’ine ulaştığında,  MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKET’inin iade ekibince incelenecektir. İnceleme süresi 7 iş günüdür. Bu süreye hafta sonu ve resmi tatil günleri dahil değildir. İnceleme sonucunda iade koşullarını karşıladığı tespit edilen ürünlerden; MÜŞTERİ’nin iadesini istediği ürünlerin ücret iadesi yapılacaktır. MÜŞTERİ’nin değişim istediği taleplerde ise, ilgili ürün stoklarda varsa MÜŞTERİ’ye gönderilecek, aksi durumda ücret iadesi yapılacaktır.

 

7.İade talebi olumlu sonuçlandığında, ücret iadesi, alışveriş aşamasında kullanılan kartın ait olduğu bankaya yapılacaktır. Ücret iadesi yapıldığında MÜŞTERİ’ye e-posta ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ücret iadesinin MÜŞTERİ hesabına yansıma süresi, işlem yapılan bankaya göre 1 ila 8 iş günü arasında değişebilmektedir.

 

8.İnternet üzerinden satın alınan ürünün iade ya da değişim işlemi  MADAMMMERRY KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİsatış noktalarından yapılamamaktadır.

bottom of page